DomovArhivOdlična igra Koprčanov, ki pa žal ni prinesla želenega rezultata

Odlična igra Koprčanov, ki pa žal ni prinesla želenega rezultata

Arhiv Preglej vse novice

Napovedi zadnjih tednov, da bodo gledalci v drugem delu prvenstva imeli priložnost gledati povsem nov koprski nogomet, so se izkazale za resnične. Prvih dvajset minut srečanja na Stožicah je namreč minilo v hitri, napadalni in požrtvovalni igri, kjer so imeli premoč Koprčani. Ti so že v 3. minuti zapretili preko Valencie, kasneje je skušal na gol zadeti še Zlatan Muslimović, pa znova Valencia, a žoga ni šla v gol. Kot pravi stari ljudski pregovor, »kdor ga ne da, ga dobi«, tako so v 34. minuti povedli zeleno-beli. Eleke je z desne strani poslal žogo v kazenski prostor gostov, v skoku je bil najvišji Miha Zajc, ki je s strelom z glavo premagal koprskega vratarja Kristijana Kahlino. Tudi po tem golu so bili več pri žogi Koprčani, vendar se izid do konca polčasa ni več spremenil. V drugem delu srečanja so Ljubljančani dosegli še en zadetek, ko je Zajc po levi strani prodrl v kazenski prostor gostov, podal do Radovića, srbski napadalec, ki je le štiri minute pred tem vstopil v igro namesto Wobayja, pa je tako v 70. minuti zadel za končni rezultat 2:0.

DSC_4056

Z zmago se je Olimpija učvrstila na prvem mestu lestvice in bo očitno na njem ne glede na izid ostala tudi po sobotnem derbiju v Ljudskem vrtu, saj ima pred Mariborčani, ki so včeraj izgubili proti Celju,  zdaj šest točk prednosti.  Luka Koper se bo v 24. krogu na domači Bonifiki pomerila z velenjskim Rudarjem.

DSC_4110

Sicer pa je današnjo tekmo spremljala tudi ekipa ekoper.si, obsežnejše poročilo z izjavami iz koprskega tabora boste na našem portalu lahko spremljali jutri.

* Stadion ŠRC Stožice, gledalcev 2500, sodniki: Kajtazović (Kranj), Ajdovec (Kranj) in Prelog (Preddvor).

* Strelca: 1:0 Zajc (34.), 2:0 Radović (70.).

* Olimpija: Vidmar, Zajc (od 90. Krefl), Kronaveter, Matić, Eleke, Wobay (od 66. Radović), Alves (od 77. Kapun), Fink, Čale, Zarifović, Mitrović.

* Luka Koper: Kahlina, Andrejašič, Datković, Situ (od 74. Pavić), Biljan (od 63. Riera), Štulac, Muslimović (od 68. Rodriguez), Valencia, Memolla, Štromajer, Jurina.

* Rumeni kartoni: Čale, Zajc; Štromajer, Memolla.