DomovArhivS tremi zmagami osvojili Pokal Adecco

S tremi zmagami osvojili Pokal Adecco

Arhiv Preglej vse novice

Slovenski košarkarji so minuli konec tedna v Kopru navdušili z borbeno igro in s kar tremi zmagami zasluženo osvojili prvo mesto. Po Ukrajini in Finski so namreč v zadnjem krogu s 76:67 premagali še reprezentanco Italije. Najboljši strelec zadnje tekme, Uroš Slokar, ki je 15 točkam dodal tudi šest skokov, je po koncu dvoboja dejal, da so si že pred tekmo zastavili cilj, da od prve do zadnje minute igrajo agresivno. »To nam je uspelo, saj smo tekmecu preprečili mete z razdalje in mu nismo dovolili, da se razigra. Zavedamo se in ta tekma je to dokazala, da lahko uspemo le z dobro obrambo. Energijo moramo črpati v obrambi in jo nato v napadu realizirati. Želja in borbenost nas morata krasiti. Zdaj nas čakata še dve tekmi s Srbijo. Zame so oni eni glavnih favoritov za zlato medaljo na evropskem prvenstvu,« je ob tem napovedal Slokar in dodal, da je pomembno predvsem to, da ekipa v primeru poraza ne povesi glav, kot tudi da jim v primeru zmage ta ne stopi v glavo.

Slovenci bistveno boljši od Italijanov

Izbranci selektorja slovenske reprezentance Jureta Zdovca so pred polnimi tribunami dvorane Bonifika prikazali najboljšo predstavo v dozdajšnjem delu priprav. Zasedbo Italije, ki ima v svojih vrstah dva igralca iz Lige NBA ter številne odlične košarkarje, so namreč Slovenci premagali povsem zasluženo, saj so bili boljši praktično vseh štirideset minut. »Čestitke fantom za borbenost in zahvala publiki za izjemno vzdušje. Tekma je bila prava, z veliko emocij na obeh straneh, tako da sodnikom ni bilo lahko. Zmaga proti Italiji je lep skalp, a nič več od tega. Mislim, da je najbolj pomembno, da so fantje videli, da lahko premagamo tudi boljše nasprotnike in da so začeli verjeti v to, kar delamo. Hkrati smo pridobili na samozavesti,« je tekmo pokomentiral selektor Jure Zdovc, ki se že pripravlja na novo preizkušnjo domačih – ti bodo namreč svoje moči proti močni ekipi Srbije merili že v četrtek, 27. avgusta, ob 20. uri, v dvorani Stožice.