DomovNaši krajiKošarkarji Primorske prepričljivo dobili lokalni derbi

Košarkarji Primorske prepričljivo dobili lokalni derbi

Naši krajiŠport Preglej vse novice

Športna dvorana OŠ Koper je včeraj gostila lokalni derbi med Primorsko in Portorožem. V prestižnem srečanju so tigri s prepričljivo zmago s 94 : 61 dokazali, da so trenutno najboljša ekipa na Obali.

Sixt Primorska se je v tekmo podala z željo po prekinitvi niza štirih zaporednih porazov. Na uspeh so upali tudi Portorožani, ki vse od 2. novembra niso uspeli osvojiti prvenstvenih točk. Košarkarji Primorske so bili pred tekmo samozavestnejši, saj jim je to dovoljevala prepričljiva zmaga na prvi tekmi, na kateri so Portorožane odpravili s kar 23 točkami razlike. Vlogo favorita so vsekakor upravičili z vnovično visoko zmago.

Portorožani niso našli odgovora na igro razpoloženih tigrov. Foto: KK Primorska

Prekinitev niza porazov
V zadnjem času košarkarjem Primorske ne gre čisto po načrtih. Štirje zaporedni porazi so nekoliko priprli vrata, ki vodijo v ligo za prvaka. V klubu zato upajo, da je včerajšnji uspeh le uvod v nov zmagovalni niz.

Na parket so stopili vsi košarkarji Sixta, najboljši strelec je bil z 28 točkami Duda Sanadze. Za Portorožane je največ košev dosegel Andraž Rogelja, ki je prispeval 21 točk.

Tretja četrtina – 24 : 9. Foto: KK Primorska

Zmaga nikoli pod vprašajem

Zmaga Primorske sicer nikoli ni bila pod vprašajem, visoko razliko pa so si tigri priigrali predvsem v tretji četrtini, ki so jo dobili s 24 : 9. Portorožani tudi v zadnji četrtini niso uspeli najti odgovora na igro tigrov, tako da je bila zmaga Primorske ob zadnjem zvoku sirene več kot prepričljiva.

Izjavi po tekmi

Duda Sanadze, košarkar KK Sixt Primorska: “Današnja tekma je bila zelo pomembna, z zmago smo se vrnili na pravo pot in ujeli zmagovalni ritem. Dobro smo odigrali predvsem v obrambi, drugi polčas je bil fantastičen. Veseli smo, da smo nazaj, da smo pokazali, da znamo in zmoremo, posebej zato, ker nas čaka nekaj pomembnih tekem v nadaljevanju meseca.”

Aleksander Sekulić, trener KK Sixt Primorska:Najtežje so tekme proti ekipam, ki nimajo česa izgubiti. Tako je Portorož tudi začel današnjo tekmo, bil zelo odločen v napadu. Pomembno je, da gremo v vsako tekmo popolnoma skoncentrirani, z glavami pri stvari, da vsako tekmo vzamemo kot bitko za življenje in smrt. To je edini način, da ekipa napreduje.”

18. krog lige Nova KBM košarkarjem Sixta Primorske 11. februarja prinaša gostovanje pri ekipi Helios Suns, s katerimi pa se bodo že 6. februarja pomerili v četrtfinalni tekmi pokala Sixt Alpe Adria. #dejmo tigri