DomovŠportUspešni koprski kajakaši prinesli domov odličja

Uspešni koprski kajakaši prinesli domov odličja

Šport Preglej vse novice

Pred dvema tednoma je v Bohinju potekalo državno prvenstvo v kajakaškem maratonu. 10. mednarodni kajakaški maraton in rekreativni festival veslanja je bil posvečen 80. obletnici prve tekme za državno prvenstvo v Bohinju.

bohinjski maraton 04092016 5

Na 20-kilometrski preizkušnji za državno prvenstvo se je v konkurenci kajakašev najbolj izkazal Jošt Zakrajšek. Odlično sta se odrezala tudi kajakaša Blaž Jug in Luka Drol z Mosta na Soči, saj sta priveslala na drugo in tretje mesto.

Odličja so v Koper prinesli štirje tekmovalci iz Kajak kanu kluba Žusterna. David Franca je zasedel drugo mesto v kategoriji do 18 let, Peter Karas je bil prav tako drugi v kategoriji do 16 let. Oba kajakaša sta si z odličnimi rezultati priborila tudi odhod na svetovno prvenstvo, ki bo 18. septembra potekalo v nemškem Brandenburgu. Ula Valentič, ki je nastopila v kategoriji do 18 let, in Klemen Rajčič, ki je nastopil v kategoriji do 15 let, pa sta si priborila bronasti kolajni. *