DomovArhivAli je zaradi sodniške napake Kopru za las ušlo polfinale pokala Slovenije?

Ali je zaradi sodniške napake Kopru za las ušlo polfinale pokala Slovenije?

Arhiv Preglej vse novice

In čeprav je bil na sinočnji povratni tekmi proti Domžalam, na domači travi na Bonifiki, favorit prav koprski klub Luka Koper, se srečanje zanje ni izšlo po pričakovanjih. Gostje so namreč zadeli že v tretji minuti, po podaji Antonia Manceja je zadetek Matica Črnica izenačil prednost Kopra, ki si jo je priigral na prvi tekmi v Domžalah. Koprčani se niso pustili zmotiti, začeli so z borbeno in taktično igro, ki se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, v katerem so uspeli tudi izenačiti. Mitja Lotrič je v 47. minuti podal pred vrata gostov proti Jaki Štromajerju in Josipu Ivančiču, ki sta izpeljala lepo akcijo, vendar je mrežo na koncu zatresel nogometaš Domžal Miha Blažič, ki je žogo odbil v svoj gol in tako poskrbel za vnovično prednost Koprčanov.

Sledile so težke minute za domače igralce, ki so se do zadnjega borili, da bi ohranili prednost, ki bi jih popeljala v polfinale. Ko je že kazalo, da bo tekma končala z izidom 1:1, pa je slabo minuto pred koncem, v 3. minuti sodnikovega podaljška,  po podaji Darka Zeca spretno reagiral Benjamin Morel, ki je žal premagal domačega vratarja Kristijana Kahlino. Po mnenju mnogih je sodnik spregledal prepovedan položaj, o čemer se lahko tudi sami prepričate v spodnjem posnetku.

Domžale so se pridružile Mariboru, Celju in Zavrču, ki so v polfinale napredovali že minuli teden.

Kaj je po tekmi povedal trener domače ekipe Slavko Matić v spodnjem videoprispevku: