DomovArhivČakajoč na povratno tekmo proti Hajduku

Čakajoč na povratno tekmo proti Hajduku

Arhiv Preglej vse novice
Deli vsebino

Nogometaši Luke Kopra so novo ligaško sezono začeli z nesrečnim in nezasluženim porazom proti Domžalam. Kanarčki so bili večji del tekme boljši nasprotnik, a jih je tokrat pokopala nezbranost v prvem polčasu, ko so iz dveh priložnosti prejeli prav toliko zadetkov. Rodolfo Vanoli se je odločil odpočiti večji del ekipe, ki je v četrtek igrala evropsko tekmo proti Hajduku. Iz začetne “evropske” enajsterice so v prvi postavi zaigrali le Simčič, Šme in Rahmanovič, priložnost pa so dobili mladi in novinci. “Dodobra premešana postava, za katero sem se zavestno odločil je v srečanje krenila s tresočimi nogami. Šele v drugem polčasu pa so fantje dokazali, da lahko računamo nanje tudi na pomembnejših tekmah”, je po tekmi povedal Rodolfo Vanoli, ki se z sojenjem, ki je bilo drevi na trenutke zelo sporno, ni želel pretirano ukvarjati. “Fantje bi si zaslužili več. Rad bi videl, da bi bil kriterij za vse enak. Takšen, kot ga vidimo na Evropskih zelenicah” je še dodal Vanoli.

Jasno je, da so vse oči uprte v četrtkovo tekmo proti Hajduku iz Splita, ko bodo domači nogometaši poskušali vnovič dokazati, da so boljši od nasprotnika. To jim je nazadnje uspelo minuli teden, ko so s 3:2 premagali Hajduk na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za Ligo Europa. Za Koper sta mrežo zatresla najprej Halilovič, nato dvakrat Rahmanović, pri gosteh pa sta bila uspešna Milović in Nižić.

Danes je tudi znano, da bi ob napredovanju v tretji kvalifikacijski krog Lige Europa domačo ekipo najverjetneje čakal dvoboj z ekipo Stromsgodset iz Norveške. Žreb parov tretjega predkroga Lige Europa na sedežu Uefa-e v Nyonu, je namreč določil, da se bo zmagovalec dvoboja med Koprom in Splitom v napredovanju pomerili z zmagovalcem tekme Mlada Boleslav – Stromsgodset. Prvo tekmo na Češkem so z 2:1 dobili Norvežani, ki imajo pred povratno tekmo v Drammnu tako lepo prednost. V primeru napredovanja, bi Luka Koper prvo tekmo 30. julija gostila, a v tem trenutku še ni znano, če bi nam UEFA dovolila igrati na Bonifiki.