DomovArhivKopru za las ušla zmaga proti Rudarju

Kopru za las ušla zmaga proti Rudarju

Arhiv Preglej vse novice

Kljub temu, da so minuli teden na Stožicah koprski Kozlički pokazali odlično predstavo, pa je bilo danes treba premoč priznati nasprotniku.

»Ekipa Rudarja je zasluženo zmagala, pokazali so borbenost in boljšo igro. Zaskrbljujoče je, da naši igralci niso izkoristili priložnosti za zadetek z dveh metrov, ob tem pa so prejeli zadetek na tako lahek način. Ko takih priložnosti ne izkoristiš, pride do psihološkega padca v ekipi in posledično izgube,« svojega razočaranja po tekmi ni mogel skriti domači trener Slavko Matić in dodal, da ekipa žal še vedno ponavlja nekatere napake.

Srečanje pa je bilo vendarle uspešno z vidika dobrodelnosti, saj je Sari Mavri, s pomočjo koprskega kluba in navijačev, uspelo zbrati kar 2600 evrov, ki jih potrebuje za zahtevno operacijo glave v Nemčiji.

Srečanje med domačo ekipo FC Koper in Rudarjem iz Velenja se je sicer začelo precej umirjeno, ekipi sta bili v prvih minutah precej enakovredni. Na strani Kopra se je z nekaj hitrimi prodori proti vratom Rudarja izkazal Joel Valencia, a do strela na gol žal ni prišlo. Nepazljivost domačih so v 22. minuti izkoristili gostje, ko je po prostem strelu s petih metrov za 0:1 zadel Klemen Bolha. Povsem drugačno predstavo so koprski Kozlički pokazali v drugem delu prvega polčasa, ko so imeli kar nekaj konkretnih priložnosti. Najbolj se je izkazal Joel Valencia, izjemno priložnost za zadetek pa sta imela tako Leo Štulac kot Zlatan Muslimović, vendar jima tokrat ni uspelo zadeti za izenačenje. Domači nogometaši so kljub temu z dinamično igro in hitrimi podajami na noge dvignili celotno tribuno, ki je štela več kot 700 gledalcev.

Tudi drugi polčas so Koprčani začeli precej napadalno, na njihovi strani je bil tudi veter, ki je nasprotnikovemu vratarju Radanu povzročal kar nekaj težav. V 56. minuti je po kotu domačih dobro skočil branilec Hysen Memolla, a je z glavo meril prek gostujočih vrat. V 68. minuti so gosti ostali brez izključenega Davida Kašnika, ki je zaradi nevarne igre z visoko dvignjeno nogo proti obrazu Marina Jurine dobil neposredni rdeči karton. Šest minut zatem je najboljši domači posameznik Leo Štulac spet nevarno zagrozil z razdalje, a je žoga končala kak meter mimo gola gostov, malce pozneje je vnovičen Štulčev strel obranil Radan. Šele v 89. minuti so resno zagrozili gosti, vendar je bil na pravem mestu vratar Kristjan Kahlina, ki je močan strel z razdalje Stjepana Babića dobro zaustavil.

Koprčani so se trudili do zadnjih minut srečanja, a žal je tudi po petih minutah sodniškega dodatka rezultat ostal nespremenjen.

»Za Rudar iz Velenja je to šesta, izredno pomembna zmaga v sezoni, saj smo po porazu z ekipo Krškega v Koper prišli z mešanimi občutki. Tekma je bila atipična, na meji regularnosti, predvsem zaradi vetra in vremena. Sreča je bila na naši strani, zadeli smo, Koper pa ne,« je po tekmi dejal trener ekipe NK Rudar iz Velenja Jernej Javrornik, ki je Koprčanom zaželel več sreče v naslednjih krogih.

NK Rudar bo prihodnjo soboto na domačem terenu igral proti Mariboru, medtem ko se bo Koper v nedeljo srečal z ekipo Krke v Novem mestu.

Tudi tokrat je tekmo spremljala ekipa portala eKoper, na katerem bomo v naslednjih dneh objavili tudi videoprispevek.

* Stadion Bonifika, gledalcev 700, sodniki: Bukovec (Lendava), Smej (Fokovci) in Anželj (Tišina).
* Strelec: 0:1 Bolha (22.).
* Luka Koper: Kahlina, Andrejašič (od 73. Cisse), Datković, Biljan (od 61. Lokaj), Štulac, Muslimović, Valencia, Zsivanovics (od 59. Belima), Pavić, Memolla, Jurina.
* Rudar: Radan, Kašnik, Trifković (od 90. Pišek), Črnčič, Kocić, Bolha, Tolimir, Džinić, Knezović, Eterović (od 56. S. Babić), M. Babić (od 67. Prašnikar).
* Rumeni karton: Štulac.
* Rdeči karton: Kašnik (68.).