DomovArhivRazburljiv konec tekme v Mariboru

Razburljiv konec tekme v Mariboru

Arhiv Preglej vse novice

»Čestital bi svojim igralcem, saj so pokazali, da znajo zbrano igrati vseh 90 minut in se boriti, žal pa nas je kaznoval padec koncentracije v zadnji minuti«,

je po koncu srečanja dejal koprski selektor Milan Obradović. Tudi mariborski trener Darko Milanič je priznal, da so bili Koprčani kvaliteten in dober tekmec.
Mariborčani so že v drugi minuti srečanja izgubili imenitno priložnost, ko je vratar FC Koper Vasja Simčič pravočasno uspel izbiti žogo pred napadalcem Štajercev, nato pa je odbitek visoko prek gola pospravil kapetan vijoličnih Marcos Tavares. Le dobro minuto kasneje je mrežo Kopra zadel strel Gregorja Bajdeta, a je bil ob podaji Marka Šulerja v prepovedanem položaju, tako da so sodniki njegov zadetek razveljavili.

Začetni pritisk Maribora je hitro popustil in sledilo je nekaj minutah zatišja in dokaj uravnotežene igre. V 18. minuti je z roba kazenskega prostora znova poskusil Bajde, a je bil Simčič pripravljen na njegov strel in žogo brez težav ukrotil. Koper je prvo resnejšo priložnost po lepi ekipni akciji dočakal v 29. minuti, ko je z roba kazenskega prostora močno sprožil Joel Valencia, a je njegov poskus z lepo parado zaustavil domači čuvaj mreže Jasmin Handanović. Maribor je v 36. minuti tekme odgovoril preko osrednjega branilca Marka Šulerja, ki je z zvitim strelom z desnico poskusil po podaji Dina Hotića s kota, a je njegov strel z dobrim refleksom Simčič odbil. Dobrih pet minut pred koncem polčasa so Koprčani imeli krasno priložnost, ko je Zlatan Muslimović lepo zaposlil Rubena Belimo, ki se je praktično sam znašel pred mariborskimi vrati, a ker je streljal iz nehvaležnega bočnega položaja, je meril nekoliko nenatančno in žoga je za las ušla mimo vrat. Prvi polčas se je končal z neodločenim rezultatom 0:0.

Drugi polčas se je začel zelo razgibano in Koprčani so gostiteljem povzročali veliko preglavic. V 50. minuti je bila obramba domačih že premagana, odličen strel Zlatana Muslimovića z glavo je Blaž Vrhovec odbil praktično z golove črte. Po vstopu Dareta Vršiča in Milivoja Novakovića so domači pritisnili na vrata gostov. V 67. minuti je Dino Hotić poslal predložek z desne strani, Novaković pa je iz bližine neovirano žogo poslal mimo leve vratnice. V 73. minuti so spet imeli priložnost domači. Novaković je podal Tavaresu, ta pa je z vrha kazenskega prostora streljal tik mimo desne vratnice.
V 83. minuti je za Koprčane uspešno posredoval Toni Datković in rezultat bi lahko ostal izenačen, a je v četrti minuti sodnikovega podaljška po padcu koncentracije Koprčanov za Mariborčane uspel zadeti Dare Vršič in tako se je tekma končala z 1:0.
V naslednjem krogu se bodo Mariborčani doma pomerili z Rudarjem, Koper pa na Bonifiki čaka tekma z Aluminijem.

Tekmo v Ljudskem vrtu je spremljala tudi ekipa portala eKoper, več o srečanju bomo na naši spletni strani poročali jutri.

* Stadion v Ljudskem vrtu, gledalcev 2.000, sodniki Perić (Kranj), Kovačič in Kasapović (oba Ljubljana).
* Strelec: 1:0 – Vršič (90.).
* Maribor: Handanović, Hodžić, Mertelj, Šuler, Viler, Hotić (od 79. Sallalich), Pihler (od 62. Vršič), Vrhovec, Bajde, Tavares, Omogerie (od 62. Novaković).
* Luka Koper: Simčič, Horvat, Gregov, Datković, Paljk (od 46. Posavac), Belima, Krivičić, Jeftthon, Valencia (od 69. Pučko), Ibričić, Muslimović (od 90. Štromajer).
* Rumeni kartoni: Hodžić, Viler; Gregov.