DomovArhivSuverena zmaga Kopra v Zavrču

Suverena zmaga Kopra v Zavrču

Arhiv Preglej vse novice

Na polnem stadionu v sončnem Zavrču so koprski gostje sprva začeli nekoliko bolj zadržano, medtem ko so varovanci Ivice Solomuna vsaj v prvih 15. minutah tekme pokazali več zbranosti in boljšo igro. A le do 20. minute, ko je Leo Štulac z leve strani izvedel prosti strel, najvišje pa je skočil Toni Datković, ki je še jeseni igral za Zavrč, in premagal nemočnega vratarja NK Zavrč Marka Ranilovića. Datković je odlično predstavo ponovil še šest minut kasneje. Koprčani so namreč spet imeli prosti strel po prekršku, tokrat je bil podajalec Luka Leko, Datković pa je znova skočil najvišje in zadel za 0:2.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Zavrčanom uspelo premagati koprskega vratarja Vjekoslava Tomića, a so sodniki, zaradi prepovedanega položaja zadetek razveljavili. Le nekaj minut zatem je bil nevaren tudi gostujoči napadalec Luka Leko, v 52. minuti pa so znova pritisnili domači. Stanislav Shtanenko je izpeljal dobro akcijo, a je šla žoga mimo gola, je pa zato bil veliko bolj natančen Ruben Belima. V 59. minuti se je po hitrem protinapadu znašel tako rekoč sam pred golom in suvereno zadel za 0:3.

V zadnjih 30. minutah srečanja, so Zavrčani skušali nadoknaditi zamujeno in nervozno pritiskali proti koprskim vratom. Kanček upanja je tako za domačine posijal v 77. minuti, ko je Koprčan Luka Batur dobil rdeč karton, v 81. minuti pa je prednost Kopra na 1:3 znižal Francesco Tahiraj. Završki rezervist se je po podaji Veljka Batrovića sam znašel pred Tomićem, ta mu je prvi strel ubranil, v drugo pa je Tahiraj le uspel zadeti.

Zavrč je do konca tekme skušal zadeti vsaj še enkrat, a je bil koprski vratar vselej na pravem mestu. Izkazala se je tudi obramba, ki je delovala kot prava trdnjava pri poskusih završkih napadalcev. Srečanje 27. kroga se je tako končalo z zmago Kopra, ki je z odličnim rezultatom 1:3 dobil nove tri točke in se povzpel na šesto mesto lestvice Telekom Slovenije.

Zavrč v 28. krogu doma čaka Maribor, zato ne preseneča, da smo na tribuni završkega stadiona opazili tudi trenerja NK Maribor Darka Milaniča, Koper pa gostovanje v Domžalah. Obe tekmi bosta v sredo, 6. aprila. Tekmo je spremljala tudi ekipa eKoper.si, več o srečanju si boste lahko v naslednjih dneh ogledali v video prispevku.

* Športni park, gledalcev 600, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj), Bensa (Nova Gorica).

* Strelci: 0:1 Datković (20.), 0:2 Datković (26.), 0:3 Belima (59.), 1:3 Tahiraj (81.).

* Zavrč: Ranilovič, Cvek, Karamatič (od 9. Rogač), Golubar, Glavica (od 60. Tahiraj), Matjašič (od 46. Batrović), Antić, Agboyi, Filipović, Šanenko, Dodlek.

* Luka Koper: Tomić, Datković, Situ, Belima (od 80. Esclapez), Štulac, Valencia, Leko (od 90. Štromajer), Pavić, Horvat, Batur, Jurina (od 61. Lokaj).

* Rumeni kartoni: Belima, Glavica, Antić, Tahiraj, Agboyi; Pavić, Jurina, Batur.

* Rdeč karton: Batur (77.)