DomovArhivZ nogometom zaznamovana sreda

Z nogometom zaznamovana sreda

Arhiv Preglej vse novice

Mladi koprski upi do naslova pokalnih prvakov

Pokalno sredo na Bonifiki so odprli mladi upi Kopra in Maribora, ki so se v finalu mladinskega pokalnega tekmovanja srečali že tretjič v zadnjih štirih sezonah, podobno kot leta 2013 in 2014 pa so krajšo tudi tokrat potegnili mladinci Maribora. Koprčani se veselijo še četrtega pokalnega naslova, s čimer so izenačili dosežek Celjanov. Osrednji junak domače zasedbe je bil Adnan Ahmetović, ki se je podpisal pod oba zadetka.

Tekmeca sta v dvoboj krenila dokaj previdno, prvi pa so v deveti minuti poizkušali Koprčani, a je Gulič s precejšnje razdalje meril visoko čez gol Irgoliča. Nevarnejša je bila akcija ob koncu 10. minute, ko pa so se kanarčki preveč obotavljali in priložnost za zaključni udarec je splavala po vodi. Izjemno nevarno je bilo v 13. minuti, ko je Dedić iz avta žogo vrgel pred gol, mariborski branilci so pozabili na Ahmetovića, ki pa je žal meril mimo gola. Zatem se je igra nekoliko umirila, sledilo je še nekaj poskusov z obeh strani in ko je že vse kazalo, da bosta ekipi na odmor odšli z začetnim izidom, je Ahmetović v 44. minuti žogo odvzel Ogrincu in stekel proti golu, se otresel Florjanca, nato pa s strelom po tleh matiral nemočnega Irgoliča.

Koprčani so se v drugem polčasu osredotočili predvsem na branjenje prednosti, kljub temu pa so znali zapretiti tudi v napadu. V 69. minuti so tako podvojili svojo prednost. Dolgo podajo Dedića je izkoristil Ahmetović, ki je žogo mojstrsko sprejel s prsmi, nato pa z razdalje 18 metrov z lob udarcem premagal še Irgoliča in Kopru zagotovil lepo prednost.

Tekma je pri tem rezultatu tudi končala, pričelo pa se je veselje domačih nogometašev, ki so zmago proslavili tudi s skokom v bližnjo fontano.

POSNETEK TEKME SI LAHKO OGLEDATE TU:

Pomurke rekorderke2016_zenske_pokal_00

Medtem ko so mladi koprski pokalni prvaki nadaljevali z rajanjem, pa se je na atletskem stadionu že pričela druga včerajšnja tekma, in sicer finale pokala v ženski članski konkurenci, kjer sta se pomerili ekipi Radomelj in Pomurja. Zmagale so slednje z rezultatom kar 7:3 in si tako priigrale šesto zaporedno lovoriko, s katero so postale rekorderke po številu naslovov v pokalnih tekmovanjih.

Povprečno tekmo odločile enajstmetrovke

nogomet Finale pokal Slovenije U 19, Koper : Maribor 2.0

V večernih urah pa so koprsko zelenico zasedli nogometaši Maribora in Celja, v ponovitvi pokalnih finalov iz sezon 2011/12 in 2012/13 so še tretjič slavili Mariborčani. Slovenski državni podprvaki so v svojem 13. finalu prišli že do devete tovrstne lovorike. Tekma je bila z izjemo začetka in podaljškov bolj ali manj povprečna, odločile pa so jo enajstmetrovke. Pri streljanju z bele točke so bili uspešnejši Mariborčani. Kotnik je sicer obranil strel Željka Filipovića, a se je pri poskusu De Souse izkazal tudi Handanović. Odločilni strel je zadel Aleš Mertelj.