DomovNaši krajiKozlički imeli vse niti igre v svojih nogah

Kozlički imeli vse niti igre v svojih nogah

Naši krajiŠport Preglej vse novice

Kozličkom je uspelo nanizati novo zmago. Na gostovanju v Radomljah so nasprotnikovo mrežo zatresli kar štirikrat.

Koprčani so v Radomljah pričakovano zmagali in se po nepolnem 33. krogu po številu točk izenačili s petouvrščenimi Celjani, ki bodo drevi gostili Krčane. Radomljani so z že 24. porazom v tej sezoni na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Koprčani povedli že po pičlih treh minutah

Uvod v tekmo je bil izjemno živahen, Koprčani pa so povedli po pičlih treh minutah. Večino dela je opravil Ruben Belima, po njegovi asistenci pa Sandiju Križmanu ni bilo težko zadeti za 1 : 0. Le dve minuti kasneje bi domači nogometaši lahko izenačili, strel Marka Nunića pa je v zadnjem trenutku zaustavila ožja obramba gostov. Primorci bi lahko v 12. minuti povišali vodstvo, a je Senijad Ibričić po strelu z glavo zadel le okvir vrat.

Radomljani so v nadaljevanju skušali izenačiti, a si zrele priložnosti za zadetek niso priigrali, na drugi strani pa je Aljaž Ivačič v 23. minuti zaustavil močan in natančen strel Belime. Le pet minut kasneje je domači vratar Ivačič naredil grobo napako, a Križman ni izkoristil njegovega nepotrebnega izleta in je s 30 metrov zgrešil prazna vrata. Ivačič je svojo napako popravil pet minut kasneje, ko je bravurozno zaustavil močan strel Nermina Hodžića, nemočen pa je bil v 36. minuti, ko je Matej Pučko z velike razdalje dosegel drugi zadetek za Koper.

Končni izid za prepričljivo zmago je postavil rezervist Theofanis Tzandaris

V drugem polčasu so imeli varovanci gostujočega trenerja Igorja Pamića vse niti igre v svojih nogah. V 56. minuti so po nasprotnem protinapadu s strelom Belime povišali na 3 : 0. V 64. minuti je Hodžić storil prekršek v svojem kazenskem prostoru, glavni sodnik Vojko Goričan je pokazal na 11-metrovko, a je strel Igorja Barukčića zaustavil do tedaj dokaj nezaposleni koprski vratar Marijan Antolović. Končni izid za prepričljivo koprsko zmago je v sodnikovem podaljšku postavil rezervist Theofanis Tzandaris.

Kalcer iz Radomelj bo v prihodnjem krogu gostoval v Krškem, Koper pa bo gostil ljubljansko Olimpijo. Obe tekmi bosta v torek, 16. maja.