DomovNaši krajiTigri osvojili 50. zmago sezone

Tigri osvojili 50. zmago sezone

Naši krajiŠport Preglej vse novice

Košarkarji Sixt Primorske so včeraj na 57. tekmi sezone v domači Areni Bonifika dosegli jubilejno 50. zmago, potem ko so po izjemno napetem obračunu Petrol Olimpijo ugnali s 73 : 69. Z novim uspehom si je koprska zasedba tri kola pred koncem drugega dela državnega prvenstva na lestvici zagotovila prvo mesto in s tem prednost domačega igrišča v končnici.

Primorski tigri so se do pete zmage na šesti medsebojni tekmi sezone prebili precej težje kot v četrtek v ljubljanski Hali Tivoli. V prestolnici so po 30 minutah vodili že za 20 točk in nato tekmo zanesljivo pripeljali h koncu, tokrat pa so sedmi par točk na prav toliko tekmah Lige Nova KBM za prvaka potrdili šele v zadnjih minutah.

Ljubljančani so bolje začeli tekmo, prvo četrtino dobili s 26 : 19, na začetku druge pa povedli že z 11 točkami (30 : 19). To je bilo za izbrance Jurice Golemca dovolj resno opozorilo, saj so za tem strnili svoje vrste in počasi začeli zmanjševati zaostanek. Na začetku 16. minute je Tadej Ferme s trojko izid poravnal na 34 : 34, v zadnjih sekundah druge četrtine pa je Lance Harris s polaganjem iz težkega položaja poskrbel, da so tigri na glavni odmor odšli z dvema točkama naskoka (44 : 42).

Po vrnitvi na parket je Domen Lorbek s šestimi zaporednimi točkami Petrol Olimpijo popeljal do vodstva z 48 : 46, a ko so nato gostitelji znova zagotovili vodstvo, tega do konca obračuna niso več izpustili iz rok. Po košu Fermeta sredi 33. minute so Koprčani povedli z 68 : 60, a to za nepopustljive goste ni bilo dovolj. Pet minut kasneje so se po sedmih zaporednih točkah približali le na minus ena (67 : 68).

Nalet tekmecem je z dvema zaporednima košema prekinil razpoloženi Marjan Čakarun in zmagovalec je bil odločen. Hrvaški krilni center je bil na koncu najkoristnejši posameznik svoje ekipe. V 36 minutah in pol na parketu je 17 točkam (met za dve 7 : 11) dodal 10 skokov, dve podaji in dve pridobljeni žogi (indeks 26). Prvi strelec srečanja je bil sicer Harris z 22 točkami.

Po tekmi je tigre pričakalo prijetno (sladko) presenečenje. Župan Mestne občine Koper Aleš Bržan je ekipo in vse navijače, ki so tudi tokrat ponesli ekipo v najbolj kritičnih trenutkih, presenetil s torto velikanko. Veselo druženje ob 50-kilogramski torti je potekalo v čast osvojitve nedavnega naslova v regionalni Ligi ABA 2.

Do izločilnih bojev državnega prvenstva, ki se bodo s četrtfinalom začeli konec meseca, Sixt Primorsko čakata še dve domači tekmi. V sredo se bo ob 17. uri pomerila z Rogaško, prihodnji torek pa na Obalo prihaja novomeška Krka. Vmes to soboto sledi obračun v Domžalah s Helios Sunsi.