DomovNaši krajiV oktobru srečanje nadarjenih in njihovih učiteljev

V oktobru srečanje nadarjenih in njihovih učiteljev

Naši krajiNovice Preglej vse novice
Deli vsebino

Zavod za izobraževanje Koper (UMMI) in Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem bosta v sodelovanju z Javnim štipendijskim, razvojnim, invalidskim, preživninskim skladom RS med 20. in 22. oktobrom v Ankaranu organizirala tabor za nadarjene in njihove učitelje. Zadnji rok prijave na tabor je ponedeljek, 31. maj.

Srečanje z naslovom Spodbujanje nadarjenih v inovativnost in ustvarjalnost, ki bo potekalo od 20. do 22. oktobra 2021 v Adrii Ankaran in ga je podprl Javni štipendijski, razvojni, invalidski, preživninski sklad RS, je namenjen učencem 9. razreda osnovne šole, vsem dijakom in njihovim mentorjem ter pedagoškim delavcem, ki delajo z nadarjenimi. Prijavijo se lahko učitelji z učenci oziroma dijaki, prijavo pa lahko oddajo tudi starši za svoje otroke.

Delo z nadarjenimi v vzgojno-izobraževalnem procesu je opredeljeno v slovenski zakonodaji in drugih programih ter podlagah za obogatitvene programe in dejavnosti v Republiki Sloveniji, vendar so opredelitve precej skope. Ker je v Sloveniji veliko šol, ki inovativno in predvsem samoiniciativno posegajo v ta proces, obstaja veliko različnih dobrih praks pri delu z nadarjenimi.

S projektom organizatorji želijo ozaveščati in implementirati primere dobre prakse med vsemi šolami in mentorji v Sloveniji. Povezali se bodo tudi z univerzo iz Kentuckyja (ZDA), ki že vrsto let izvaja tabore za nadarjene in izobraževanja za njihove mentorje, ameriškim profesorjem Diegom Klabjanom z univerze Northwestern (ZDA) in ameriškim znanstvenikom Anžetom Slosarjem, zaposlenim v ustanovi Brookhaven National Laboratory (ZDA), ki se je tabora UMMI najprej udeležil kot učenec, kasneje pa kot mentor.

Na oktobrskem srečanju bodo udeleženci raziskovali uveljavljene dobre prakse, ki jih izvajajo različne institucije oziroma mentorji. Organizirali bodo interaktivne delavnice, oglede slovenske Istre, pogovore z umetniki in raziskovalci, srečanja z ameriškimi partnerji, dogodek pa se bo zaključil s strokovnim posvetom in racionalizacijo vsebin javnosti.

Področje nadarjenih otrok in mladostnikov ter jesensko srečanje bo predstavljeno v okviru Dneva za dar v ponedeljek, 10. maja, s pričetkom ob 17. uri na spletni povezavi videokonferenčnega sistema ZOOM.

Več informacij o prijavi najdete na spletni povezavi.