Prejšnji teden je Univerza na Primorskem skupaj s konzorcijskimi partnerji predstavila vsebino zagonskega sestanka (t. i. kick-off meeting), ki je potekal na sedežu univerze v Kopru.
Srečanja se je udeležila tudi mag. Magda De Carli, vodja enote za širjenje odličnosti in večanje vključenosti (Spreading Excellence and Widening Participation), ki je del Generalnega direktorata za raziskave in inovacije pri Evropski komisiji.
http://www.ekoper.si/koper/ustanovljen-je-center-odlicnosti-innorenew-coe/
Zagonski sestanek projekta InnoRenew CoE
V okviru številnih aktivnosti, ki se v zvezi s projektom izvajajo že tretje leto, pa je prejšnji teden na univerzi potekal zagonski sestanek.
Več o tem nam je povedala vršilka dolžnosti direktorice centra izr. prof. dr. Andreja Kutnar: »Na dvodnevnem zagonskem sestanku smo udeleženci pristopili k izvajanju aktivnosti projekta izgradnje Centra odličnosti InnoRenew CoE, katerega glavna konkurenčna prednost je njegova interdisciplinarnost in osredotočenost na internacionalizacijo. Podpisane so bile že prve pogodbe z globalnimi strokovnjaki iz Združenih držav Amerike, Velike Britanije in Nemčije, ki bodo s svojimi izkušnjami prispevali k odličnosti centra. Objavili smo tudi prve razpise za prosta delovna mesta vodij raziskovalnih skupin, in sicer na področjih kompozitov iz obnovljivih virov, trajnostne gradnje, rabe informacijskih tehnologij v gradbeništvu in na področju zdravega grajenega okolja.«
Direktor Inštituta za lesarstvo Fraunhofer (Fraunhofer Institute for Wood Research – Wilhelm-Klauditz-Institut) prof. dr. Bohumil Kasal je poudaril: »Projekt InnoRenew CoE sega čez meje Slovenije, saj so naše ambicije postati globalni igralec na področju raziskav.« Ob tem je Kasal dodal, da je na področju obnovljivih virov v Sloveniji še veliko neizkoriščenega potenciala, kar vodi do številnih priložnosti.
Vodja enote za širjenje odličnosti in večanje vključenosti ‘Spreading Excellence and Widening Participation’, ki je del Generalnega direktorata za raziskave in inovacije pri Evropski komisiji, mag. Magda De Carli je izpostavila: »Financiranje raziskav in razvoja prinaša nova delovna mesta, spodbuja gospodarsko rast in povečuje konkurenčnost. S tem družba samodejno pridobi na kakovosti življenja.« De Carlijeva meni, da je projekt prepričal Evropsko komisijo oziroma neodvisne strokovne ocenjevalce prav zaradi svoje strategije odličnosti in nadaljnjega razvoja, močne vpetosti v okolje ter interdisciplinarnosti.