DomovŠportKoprčani dosegli peto zmago

Koprčani dosegli peto zmago

Šport Preglej vse novice

Rokometaši Kopra 2013 so v 10. krogu lige NLB v gosteh premagali Dobovo s 25:23 (9:13).

Koprčani so dosegli peto zmago v državnem prvenstvu, odpor Dobovčanov pa so zlomili šele v končnici tekme. Domači rokometaši so bili v prvem polčasu vseskozi v rezultatski prednosti. Trikrat so si priigrali štiri gole prednosti (9:5, 12:8 in 13:9), a Koprčani so vselej našli način, da se jim približajo.

Igralci iz Posavja so imeli vajeti igre v svojih rokah do 48. minute, po vodstvu z 21:18 pa se jim je povsem ustavilo. Koprčani so zaigrali sijajno in z delnim izidom 5:0 tekmecem v 56. minuti ušli na dva gola prednosti (23:21), samo končnico pa odigrali hladnokrvno in na vročem posavskem igrišču osvojili obe točki.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Nino Grzentič s šestimi goli, po štiri so prispevali Rok Marič, Nejc Planinc in Adam Bratkovič, medtem ko je pri gostiteljih Marko Sintič dosegel osem zadetkov.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu v sredo, 21. novembra, gostovala v Celju, koprska ekipa pa bo dva dni kasneje gostila Urbanscape Loko.