DomovŠportKošarkarski klub Primorska s prvo tekmo do zmage

Košarkarski klub Primorska s prvo tekmo do zmage

Šport Preglej vse novice

Košarkarski klub Primorska, ki je nastal letos kot plod sodelovanja med košarkarskim klubom Lastovka iz Domžal in športnim društvom Koš Koper, že žanje uspehe. V 1. krogu lige Nova KBM so košarkarji Primorske v Škofji Loki premagali LTH Castings z rezultatom 80 : 50.

14409468_1399395646754560_6888402763416524599_o

Varovanci Aleksandra Sekuliča so mlado zasedbo LTH Castings nadigrali v vseh pogledih. Po treh četrtinah igre so vodili že s 37 točkami naskoka. Šele v zadnjih minutah tekme so uspeli gostitelji z nekaterimi menjavami izboljšati svojo igro in celo dobiti zadnjo četrtino in tako iztržiti dostojen poraz. Zgodovinski prvi koš za novi koprski klub je v ligi Nova KBM dosegel Jan Kosi, tudi član mladinske reprezentance.

Košarkarski klub Primorska je pokazal odlično igro, saj je izstopalo kar nekaj posameznikov. Slovenski reprezentant Gezim Morina je bil s 16 točkami prvi strelec tekme, le točko manj je zbral reprezentant iz Gruzije, Duda Sanadze, dvojnega dvojčka z desetimi točkami pa je dosegel Bojan Radulović. *

LTH Castings : Primorska 50 : 80

ŠKOFJA LOKA, Dvorana Poden, 200 gledalcev, sodniki: Nedović (Kranj), E. Javor (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica); četrtine – 11 : 24, 5 : 21, 15 : 24, 19 : 11.

LTH Castings: J. Rebec 3 (1:1 ), Grubelič 8, Sajevic 1 (2:1), Gorbačov 5 (3:1), Dragan 6, Grum 5, Bošnjak 8 (2:1), Jeseničnik 12, Mlakar 2. Trener: Tomaž Fartek.

Primorska: Radulović 10, Ožegovič 5 (2:1), Sanadze 15 (4:4), Zadnik 3 (2:1), Kosi 6 (1:0), Zupan 7 (2:1), Glas 9, Franklin 6, Morina 16 (5:4), Gajić 3. Trener: Aleksander Sekulić.

Osebne napake: LTH 21, Primorska 17; prosti meti: LTH 8:4, Primorska 16:11; trojke: LTH 23:4 , Primorska 25:7 (Glas 3, Zupan 2, Sanadze, Gajić po 1); skoki: LTH 28, Primorska 38

Primorska bo 15. oktobra gostovala pri Tajfunu, že 21. oktobra pa se bo predstavila tudi domači publiki.