DomovArhivKoper premagal Reko

Koper premagal Reko

Arhiv Preglej vse novice

V prvi pripravljalni tekmi nove koledarske sezone, kar je veljalo za obe ekipi, so množični gledalci lahko videli dopadljiv nogomet. Koprčani so štartali bolje in že v drugi minuti bi lahko Smrtnik povedel kanarčke v vodstvo, a ga je napaka gostujoče obrambe, po kateri se je znašel sam pred Vargičem, skorajda presenetila in zato ni meril dovolj natančno. Pobudo so nato prevzeli gostje, ki so imeli žogo več v posesti, a si pravih priložnosti, razen strela Jugoviča v 21-i minuti, ki je švignil kak meter mimo gola, niso priigrali.

V zaključku prvega polčasa so zato pobudo prevzeli rumeno modri. Dvakrat je streljal Bošnjak Rahmanovič, ki se na Bonifiki mudi na preizkušnji. Prvič je z razdalje meril nenatančno, drugič pa, po kotu s petih metrov, zadel v polno in povedel Koprčane v vodstvo. Pred zadnjim sodnikovim žvižgom v prvem delu bi lahko Smrtnik celo povišal na 2:0, a vnovične napake Rijekine obrambe ni izkoristil in je z desne strani streljal prek gola.

V drugem polčasu smo večji del prvega dela videli zelo izenačeno igro. Alen Ščulac je že v začetku zamenjal celotno enajsterico, medtem ko je Matjaž Kek svoje rezervne igralce na igrišče pošiljal po kapljicah. Najlepšo priložnost so znova imeli naši fantje. Nenad Srečkovič je v 63-i minuti lepo pobegnil po levem boku in podal v sredino, kjer je mladi Luka Vekič dobro streljal z glavo, a žal za meter nenatančno. Ne glede na to so 12 minut kasneje kanarčki povišali na 2:0. Leo Štulac se je z 28-ih metrov nenadoma odločil za udarec proti golu, močan strel pa je vratar zgolj odbil do vtekajočega Gregorja Ščulca, ki jo je iz neposredne bližine porinil v gol.

Gostje so do konca nato le pritisnili na plin in v 87-i minuti z lepim zadetkom Marina Leovca znižali izid na končnih 2:1 za Luko Koper. Kar je prestižna zmaga za kanarčke, ki se bodo prihodnji teden na prijateljskih tekmah pomerili še s Triglavom in Šenčurjem, nato pa v Koper prihajata še dva bivša velikana Yu nogometa, Crvena zvezda in Hajduk.

Luka Koper: Simčič, Andrejašič, Šme, Blažič, Pučko, Guberac, Štromajer, Rahmanovič, Kokol, Tomič in Smrtnik. Igrali so še: Adam, Paravič, Salkič, Marčeta, Zlatič, Lotrič, Vekič, Štulac, Črnigoj, Srečkovič, Hadžič, Reja in Ščulac.

Rijeka: Vargič, Tomečak, Bertoša, Leškovič, Kneževič, Cvijanovič, Mišič, Tomasov, Jugovič, Sharbini in Krstanovič. Igrali so še: David, Leovac, Samardžič, Špikič, Ajayi, Rebernik, Balaj, Močinič, Mitrovič, Ivančič in Dangubič.