DomovArhivKoprčani se v Koper vračajo zadovoljni

Koprčani se v Koper vračajo zadovoljni

Arhiv Preglej vse novice

Zlatan Muslimović je na zadnji prijateljski tekmi med pripravami na Mariborskem Pohorju, ki so jo Koprčani včeraj odigrali proti ukrajinskemu prvoligašu FC Olexandriya, kar dvakrat zatresel mrežo in tako svoji ekipi priigral remi.

Tokratni izzivalec je bil veliko kvalitetnejši od ekip proti katerima je FC Luka Koper igrala v prvih dveh pripravljalnih tekmah. FC Olexandriya je namreč v najmočnejšem ukrajinskem tekmovanju pravkar zaključeno sezono končala na odličnem šestem mestu. V konkurenci moštev kot so Dinamo Kiev, Shakhtar Donetsk in Dnipro so si uspeli pridobiti vstopnico za evropsko tekmovanje, kjer se bodo iz tretje kvalifikacijske faze borili za preboj v ligo Evropa.

V dresu Kopra tudi Ibričić

fc22

Včerajšnja tekma proti ukrajinskem klubu so Kozlički odigrali na stadionu nogometnega kluba Turnišče. To je bila tudi prva tekma, ki jo je za FC Luka Koper odigral bosanski reprezentant Senijad Ibričić. Prvi polčas je minil predvsem s čvrsto igro med obema kazenskima prostoroma, pravih priložnosti za zadetek pa ni bilo. So pa zato nezbranost domačega moštva v 30. minuti srečanja izkoristili Ukrajinci in z 0:1 postavili končni rezultat prvega polčasa.

Veliko več dogajanja je bilo v drugem polčasu, v katerem je koprski strateg Milan Obradović poskusil s povsem spremenjeno igralsko zasedbo. In očitno je zadel, saj je FC Luka Koper zelo hitro prišla do izenačenja. V 52. minuti je Zlatan Muslimović sprožil s 25-ih metrov in zadel levi zgornji kot ukrajinskega vratarja. Pravi evrogol! Dobrih 20 minut zatem so Ukrajinci ponovno povedli, vendar niti to vodstvo ni trajalo dolgo. Za izenačenje je namreč ponovno poskrbel Zlatan Muslimović, ki je po podaji Daliborja Radujka, zgolj 15 minut pred koncem srečanja, poskrbel za končni rezultat 2:2.

Do začetka prvenstva so še dobri trije tedni, Koprčani se s priprav na Mariborskem Pohorju vračajo jutri. Sedaj je tudi že jasno, da igralec Leo Štulac v novi sezoni ne bo več zastopal barve Kopra, svojo nogometno pot bo nadaljeval v italijanskem klubu Venezia, pod taktirko vrhunskega italijanskega nogometaša Filippa Inzaghija.