DomovNoviceMed ponudniki istrskih dobrot na Jurjevanju tudi Koprčani

Med ponudniki istrskih dobrot na Jurjevanju tudi Koprčani

Novice Preglej vse novice
Deli vsebino

Minuli konec tedna so se 21. tradicionalnega Jurjevanja in 2. Jurijevega festivala kulinarike in domače obrti v Slovenskih Konjicah udeležili tudi nekateri ponudniki iz naše občine.

V sklopu sodelovanja in izmenjave promocijskih aktivnosti v okviru Združenja zgodovinskih mest Slovenije, katerega član je tudi Koper, so se nekateri ponudniki iz naše občine predstavili na 21. tradicionalnem Jurjevanju in 2. Jurijevem festivalu kulinarike in domače obrti v Slovenskih Konjicah. Tako so obiskovalci prireditve lahko okušali tudi dobrote Kmetije Martisa, Vinske kleti Hreščak in Eko oljčna olja kmetije Šavrin. Sicer so poleg kulinarike na prireditvi predstavljali tudi izdelke obrtnikov in rokodelcev.

V prihodnjih mesecih bodo svojo ponudbo na prireditvah po Sloveniji v okviru Združenja zgodovinskih mest predstavili še v Novem mestu, Škofji Loki, Žužemberku, Kostanjevici na Krki, Radovljici, Tržiču, Kamniku in Metliki.