DomovNoviceReprezentanti kluba Karate Akademije Slovenije tudi letos osvojili goro medalj

Reprezentanti kluba Karate Akademije Slovenije tudi letos osvojili goro medalj

Naši krajiNoviceŠport Preglej vse novice
Deli vsebino

WFF Evropsko prvenstvo v karateju je letos med 17. in 19. majem potekalo v Sloveniji, v Podčetrtku. Vrhunski športni dogodek, ki je na prizorišču gostila več kot tisoč tekmovalcev iz dvajsetih držav, je organizirala Fudokan Zveza v sodelovanju s svetovno zvezo WFF.

Prvenstvo je veljalo za enega najpomembnejših letošnjih dogodkov v koledarju Karate Akademije, saj je ponudilo priložnost najboljšim evropskim karateistom, da se pomerijo na najvišji ravni. Iz Karate Akademije se je udeležilo 11 reprezentantov, ki so v športnem in tradicionalnem karateju skupno osvojili kar 26 medalj, od tega kar deset zlatih kolajn, sedem srebrnih in devet bronastih.

Med reprezentanti je izstopalo pet slovenskih finalistov: Aljaž R., Matija H., Nami G., Lia L., Matej J. in Patrik D. z dvema finaloma in Izabel P.J. v finalu z Emili K., kjer je tretje mesto zasedla tudi  reprezentantka Melita O.