DomovŠportFOTO: Plavalni pokal Kopra poskrbel za rekordno udeležbo

Šport Preglej vse novice

Organizacijski ustroj Plavalnega kluba Koper je v soboto poskrbel za enkraten dogodek, na katerem so se merili številni plavalci v različnih starostnih kategorijah. Tradicionalni plavalni miting, ki je potekal na odprtem olimpijskem bazenu v Žusterni, je postregel z rekordno udeležbo – 390 plavalcev iz 24 slovenskih klubov, skupno kar 1314 startov!

Tekmovanje, ki so se ga udeležili tudi naši najboljši, celo olimpijski plavalci (Matjaž Markič, Anže Tavčar in Janja Šegel), je napolnilo tribune olimpijskega bazena, okoli katerega je žvrgolelo ogromno število mladih, med katerimi je, kot kaže, plavanje še vedno konkurenčen in zanimiv šport. Plavalke in plavalci so se pomerili v različnih starostnih skupinah in v dveh terminih, v dopoldanskem in popoldanskem času. Na sporedu je bilo devet disciplin, ki veljajo za krajše. Plavalni miting je navdušil obiskovalce tudi s svojim utečenim in odlično organiziranim delovanjem, za katerega si zasluge lastijo pri PK Koper.

Plavalci so se pomerili v večinoma kratkih razdaljah. Foto: ekoper.si

Popoldanski del tekmovanja se je pričel z uradno otvoritvijo tekmovanja, na kateri sta prisotne pozdravila predsednica koprske športne zveze Sonja Poljšak in predsednica kluba Alenka Šarkanj, ki se je zahvalila številčni ekipi za uspešno izvedbo tekmovanja ter Mestni občini Koper in sponzorjem za njihovo podporo.

Zanimiv je tudi podatek, da je bil dosežen najboljši rezultat dneva po točkah FINA, ko je Koprčan Matjaž Markič 50 metrov prsno odplaval v 29 sekundah, kar je razveselilo prav vse v domačem taboru.

Razdeljenih je bilo 63 kompletov medalj, kar 16 primorskih plavalcev pa si je okoli svojih vratov nadelo kolajne (vseh je bilo 75, in sicer iz 5 primorskih ekip).

PK Koper je tako poskrbel za še eno izmed vrhunsko organiziranih plavalnih tekem, kjer je bilo moč spremljati tudi vrhunske, najuspešnejše slovenske plavalce, ki so na noge večkrat spravili številno množico.

Plavalnega mitinga se je udeležilo rekordnih 390 plavalcev iz 24 slovenskih klubov, ki so skupno opravili kar 1314 startov. Foto: ekoper.si

Prejete medalje primorskih plavalcev:

Kategorija A – moški (letnik 2000 in starejši), ženske (letnik 2002 in starejše):

Pangerc Neja (Koper) prvo mesto: 100m hrbtno, 50m delfin,50m hrbtno
Purgar Ema (Koper) prvo mesto: 100m prosto, 50m prosto, drugo mesto: 100m hrbtno, 50m prsno
Ruggieri Anna Laura (Koper) prvo mesto: 100m prsno, drugo mesto: 100m prosto, tretje mesto: 50m prosto, 50m prsno
Sila Neža (Koper) tretje mesto:100m prsno
Švonja Manca (Biser Piran): tretje mesto: 50m delfin

Ostale rezultate si lahko ogledate na spletni strani Plavalne zveze Slovenije na www.plavalna-zveza.si