DomovNaši krajiTrije goli za tri točke!

Trije goli za tri točke!

Naši krajiŠport Preglej vse novice

Koprčani so z današnjo zmago ohranili upe na četrto mesto. Za petouvrščenimi Celjani zaostajajo za točko, za Gorico, ki igra nocoj v Mariboru, pa štiri. Kozlički so od prve minute kazali, kakšen je njihov cilj na današnji tekmi, zato zmaga z visokih 3 : 0 na koncu ni bila več presenečenje.

Tekmo na Bonifiki so bolje začeli domači. Že v šesti minuti se je po strelu Rubena Belime izkazal vratar gostov Dejan Milić, ki je žogo izbil v kot. Koprčani so kot izvedli, odbita žoga je prišla na rob kazenskega prostora Domžal, Nermin Hodžić pa jo je z natančnim diagonalnim strelom po tleh poslal v gol za vodstvo Kopra z 1 : 0.

Že v 14. minuti kozlički vodijo z 2 : 0

V 14. minuti so domači vodili že z 2 : 0. Z leve strani je Matic Paljk poslal povratno žogo v kazenski prostor Domžal, Ruben Belima pa je s 14 metrov streljal iz prve in z natančnim diagonalnim strelom ugnal vratarja gostov. Tri minute pozneje so bili nevarni gosti. Z glavo je poskusil Amedej Vetrih, a je zadel le okvir koprskih vrat. V 32. minuti je Matija Širok lepo zaposlil Ivana Firerja, ki pa je iz ugodnega položaja streljal proti vratarju Marijanu Antoloviću. Domači so bili spet nevarni v 43. minuti, a je vratar Milić dobro ustavil strel Mateja Pučka. Minuto za tem je bil na drugi strani nevaren Petar Franjić, a je zadel le zunanji del mreže domačega gola.

Gostje so pritisnili že na začetku drugega polčasa. Domači so bili stisnjeni pred svoj kazenski prostor in so se disciplinirano branili. V 56. minuti je najprej iz bližine streljal Širok, v nadaljevanju je poskusil še rezervist Veljko Batrović, a so Koprčani njegov strel blokirali, gostje pa so neuspešno zahtevali igro z roko in najstrožjo kazen. Tri minute kasneje se po kotu in v gneči pred koprskimi vrati kljub ugodnemu položaju ni najbolje znašel Vetrih.

Nepremagljivi Antolović

V 64. minuti je pred gol Antolovića nevarno podal Jure Balkovec, po pravi paniki pred svojimi vrati pa so Koprčani žogo le izbili iz nevarne cone. Domači, ki so se skoncentrirali na protinapade, so v enega od njih krenili v 65. minuti, soliden poskus Pučka pa je Milić zanesljivo obranil. V 67. minuti je po kotu za Domžale z roko pred svojim golom igral Hodžić in sodnik je upravičeno pokazal na belo točko. Izkušeni Ivan Firer pa enajstmetrovke ni izvedel najbolje, saj se je z obrambo izkazal nepremagljivi Antolović.

Belima z drugim zadetkom povišal vodstvo na 3 : 0

Obramba koprskega vratarja je bila bržkone odločilen trenutek, ki je gostom onemogočil rezultatski priključek. V 83. minuti je prišla še kazen za njihovo neučinkovitost. Razpoloženi Belima je z več kot dvajsetih metrov natančno streljal po tleh in s svojim drugim zadetkom povišal vodstvo Kopra na visokih 3 : 0. V 87. minuti so imeli gostje, ki so napadali ves drugi polčas, novo lepo priložnost. Strel Luke Volariča iz bližine je odlično ustavil Antolović, ob Belimi gotovo največji junak današnje tekme.

Koprčani bodo v 33. krogu v petek gostovali v Radomljah, Domžalčani pa dan pozneje v Ljubljani.

Izjavo trenerja Pamića, ki navdušenja ob prepričljivi zmagi svojih varovancev ni skrival, pa si lahko ogledate v spodnjem video prispevku. *